Історія Мякохідської сільської бібліотеки №1

Адреса бібліотеки: Україна 24420 Вінницька область, Бершадський район,

с. М’якохід , вул. Гагаріна 1.

Режим роботи з 10.00 -16.00.

Вихідні дні – неділя, понеділок.

Заснована бібліотека у 1924 як хата – читальня.

Фонд бібліотеки 11 770 примірників.

Гурток«Юні друзі бібліотеки».

Грантова діяльність: Бібліотек взяла участь в конкурсі Міжнародного фонду «Відродження» «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно – просвітницької  роботи з дітьми і молоддю».

Сторінки історії.

Історія  сільської бібліотеки бере свій початок з 1924 року. У маленькій попівській хаті було відкрито  хату-читальню.

Першим бібліотекарем хати-читальні був молодий хлопець Гуць Павло Тодотович. Він працював кіномеханіком і бібліотекарем.

У 1955  р. відкрили нове приміщення контори і бібліотеці виділили гарну велику кімнату.

У 1955 -1979 рр. бібліотекою завідувала Дзісь Євдокія Фоківна. Сільська бібліотека була в цей час була одним із осередків культурно – просвітницької роботи на селі. Разом з представниками сільської інтелігенції та громадськими агітаторами бібліотекар дбала про пропаганду книги, наближення її до місця роботи і проживання. Були популярні такі форми роботи як пересувні бібліотечні пункти на МТФ, тракторних бригадах, книгоношення. Оформляла книжкові виставки, інформаційні стенди, бібліотечні плакати, календарі трудової слави під час весняних, осінніх та літніх польових робіт, читала лекції, політінформації, проводила бібліографічні огляди літератури.

Деякий час, після скорочення сільської бібліотеки – філії №2, в бібліотеці працювала Куницька Віра Дементівна. Вона продовжила добрі  старі традиції своїх попередниць  і наповнила їх  новими здобутками. Для читачів проводились бесіди, ранки, диспути, обговорення книг різноманітної тематики, зустрічі з ветеранами війни та праці, людьми різних професій. Вона  і до цих пір є активним учасником художньої самодіяльності сільського будинку культури.

У 1977 році бібліотека переходить у приміщення новозбудованого будинку культури.

З грудня 1978 по січень 2002 бібліотека перебувала в статусі бібліотеки – філії Бершадської централізованої бібліотечної системи.

З часу входження бібліотеки в централізовану бібліотечну систему в бібліотеці зростає кількість нових книг, відвідування читачів і авторитет бібліотеки серед односельців.

До лютого 1996 року на території села знаходилося три сільські бібліотеки. В 2013 році в селі діють шкільна і дві сільські бібліотеки.

З 2.01. 2002 року бібліотека передана на утримання за кошти бюджету сільської ради.

З 1981 року у бібліотеці працює Гуць Лариса Леонівна. І хоча  бібліотека  переживає складні часи, коли  в умовах недофінансування відсутнє повноцінне поповнення книжкового фонду і  працює неповний робочий день,

вона все таки займає помітне місце в житті села. Відвідують її працівники сільського господарства, службовці, пенсіонери, вчителі, учні ЗОШ, безробітні та інші жителі села.

Активно працює бібліотека обслуговуючи книгою на дому читачів похилого віку, людей з обмеженими фізичними можливостями, ветеранів війни і праці.

Як форма організації дозвілля дітей при бібліотеці діє для учнів 1 – 4 класів літературний гурток «Юні друзі бібліотеки». Цей гурток  створений з метою всебічного і гармонійного розвитку дітей,залучення їх до систематичного і активного читання.
Інформаційно – пошуковий апарат бібліотеки включає в себе абетковий, систематичний каталоги,  краєзнавчу і систематичну картотеки, відкритий доступ до фонду.

Бібліотекарем складено бібліографічний список літератури про життя і діяльність уродженця села, вченого – гігієніста, академіка медичних наук СРСР Левка Івановича Медвідя.

Станом на  01.01.2013. фонд бібліотеки становить 11 770 примірників. За кошти з бюджету сільської ради бібліотека передплачує газети «Вінниччина»,«Бершадський край», «Сімейну газету». Діти мають можливість читати газету «Казковий вечір», журнали «Малятко», «Барвінок», «Пізнайко».

В бібліотеці вже кілька років проходить акція „ Подаруй бібліотеці  нову книгу ”. Читачі, які мають можливість виділити кошти на дарунок книг  в  бібліотеку, поповнюють її фонд новими книгами.

Бібліотека обслуговує 380 читачів, видає понад 7 тисяч книг. В практику роботи запроваджено проведення для учнів 1-9 класів спільно з вчителями загальноосвітньої школи свят рідної мови, уроків народознавства, бібліографічних оглядів, переглядів.

Бібліотека також співпрацює з будинком культури. Бере участь в підготовці різноманітні заходів: дитячих ранків до Міжнародного жіночого дня, уроків мужності до Дня  Перемоги. До Міжнародного дня захисту дітей з учнями 1-4 класів проводиться конкурс малюнка на асфальті. Відзначаючи День незалежності України бібліотека оформляє книжкові виставки під час урочистих зборів в фойє будинку культури, бере участь в районному святі, оформляючи народознавчі світлиці, проводить виставки виробів самодіяльних митців села, обрядових хлібів, обжинкових снопів.

Часто до сільської бібліотеки приходять вихованці дитячого садка  «Сонечко». У бібліотеці їм завжди цікаво. Діти почувають тут себе впевнено і зручно, бо уже чимало разів вони разом з вихователями приходять  до бібліотеки. З ними проводяться бесіди чи знають вони казки, вірші та загадки. З великим задоволенням діти читають вірші, скоромовки, розповідають про усе, що у них запитують.

Відзначення Року дитячої творчості (2013 р.) в бібліотеці розпочалося  для юних читачів ляльковою виставою за народною казкою «Ріпка». Головні ролі казкових героїв виконували  учениці 2 класу Оля Года, Альбіна Маслій,  учні 4 класу Задорожній Олександр, В’ячеслав Сіренко, Тертична Ірина, Владислав Матвійчук, Тетяна Калтарчян. На заході були присутні учні молодшого шкільного віку, вихованці дитячого садочка «Сонечко», які прибули на виставу в бібліотеку в супроводі своїх виховательок  Т. В. Коваль і О. І. Матвійчук.

Вистава викликала в дітей позитивні  емоції  і велике бажання продовжити зустріч з казкою наступного разу.  Спонсором показу вистави був відділ  з обслуговування дітей районної бібліотеки.

В 2013 р. за сприяння сільського голови В. Д. Соловея, зроблено електричне опалення, проведено ремонт в приміщенні бібліотеки.

Бібліотека наближається до свого ювілею. Скоро мине 90 років, як існує в селі бібліотека. Змінюються події, змінюються працівники, а бібліотека, як святилище добра, центр духовності і культури  була, є і залишиться назавжди.

 

Гуць Лариса Леонівна Бібліотекар І категорії М’якохідської сільської бібліотеки

М-01

Ветеран бібліотечної праці  Куницька Віра Дементіївна.

М02

Урок народознавства « Без минулого нема майбутнього» в  М’якохідській сільській бібліотеці.

М3

«Я малюю сонце, я малюю мир» – конкурс малюнків на асфальті до Міжнародного дня захисту дітей.

М4

Театралізована вистава «Осінь прийшла».

М05

Зустріч юних читачів бібліотеки з ветеранами Чабан ом Петром Івановичем, Іващенком Олексієм Тихоновичем, Ковалем Іваном Петровичем.

М06

0   Вироби з бісеру читачів Мякохідської бібліотеки Стратієнко Валентини Дмитрівни , Стратієнко Анатолія Васильовича.

М07

Куточок з народознавства.

М08

Учасники лялькової вистави