Прокіп Колісник – митець великої душі і безсумнівної честі

    У Комунальному закладі «Бершадська бібліотека»  презентується тематична виставка  «Незгасимий небозвід українського митця», приурочена65-й річниці від дня народження Прокопа Миколайовича Колісника (16.07.1957 – 25.05.2021),  живописця, графіка, письменника, заслуженого художника України, уродженця села Поташня.

    Прокіп Миколайович автор художніх творів, які знаходяться в збірках, галереях і музеях різних країн світу. Митець є членом Національної спілки художників України, Асоціації письменників України, Унії словацьких художників, Спілки українських письменників Словаччини.

    Особливо популярними є його монументальні, національні по духу, переважно історичні полотна, що проникнуті романтизмом доби Козаччини. Прокіп Колісник – щедро обдарована творча особистість, людина наділена рідкісним талантом проникати у таїни людського існування. Його поезія, художня проза, філософські міркування виринають на тлі живопису, який для нього є філософією слів, поезією кольорів. Силою свого таланту, силою художнього виразу прагнув повернутись до найглибших джерел свого народу.

    Прокіп Миколайович Колісник колишній випускник Одеського художнього училища ім. М.Б. Грекова, Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури в Києві, також навчався у Літній академії мистецтва в Зальцбурзі (Австрія). З 1991 року жив і працював у Пряшеві (Східна Словаччина). За словами колег Прокіп Миколайович – митець великої душі і безсумнівної честі, якій створював концептуально нове малярство в якому поєднувались недосказаність, асоціативність, багатозначність.

    Колісник – є автором і куратором проєкту «Поташня — чарунка Поділля», в рамках якого в 2004 році  в селі створено осередок культури – Музей культури села та галерею Прокопа Колісника. В 2004-2006 рр. було проведено цілий ряд культурно-мистецьких заходів: пленерів, вистав, зустрічей, концертів, а восени 2006 року проєкт був презентований в національному музеї Тараса Шевченка в Києві.

  Бершадщина та рідне село Поташня із захопленням та гордістю  згадують мистецькі пленери, проведені в рамках проєкту, які організовував митець на малій батьківщині.

Прокіп Колісник помер 25 травня 2021 р. у Пряшеві, де й похований.